Duyurular

Orta Vade Hedeflerimiz

Paylaş
27.03.2017
Orta vadede hedeflerimizden öncelikli olanı ‘Endüstri 4.0’a geçiş sağlamaktır.
Orta Vade Hedeflerimiz.

Cersan Asansör Genel Müdürü Betül Yılmaz’dan firma faaliyetleri ve hedeflerini dinledik. Betül Yılmaz firma hedefleri konusunda şunları söyledi; “Orta vadede hedeflerimizden öncelikli olanı ‘Endüstri 4.0’a geçiş sağlamaktır. Yurt dışı hedeflerimiz arasında Almanya‘da yerli asansör üretimimizin satışını gerçekleştireceğimiz bir oluşum içerisine girmek var. Bu hedefimizi orta vadede gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Ancak kısa vadede paket asansör satışlarımızın satış sonrası supervisor desteğiyle hız kazanacağı kanısındayız. CNR Avrasya Asansör Fuarı’nın da bu süreçleri olumlu destekleyeceğine inanıyoruz.”

Betül Hanım, Cersan Asansör hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

1994 yılında kurulan firmamız; elektrikli ve hidrolik asansörlerde tasarım, montaj, modernizasyon, bakım, servis hizmetleri, son kontrol ve test aşamalarında faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda faaliyet alanımızın yanında; proje danışmanlık hizmetleri vererek; komple sistem çözümleri sunmaktayız.

Cersan Asansör 2016 yılını nasıl geçirdi? 2017 yılı için hayata geçirmeyi planladığınız ve başladığınız projeleriniz nelerdir?

2016 yılının ilk iki çeyreğini hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştirdik. Ancak üç ve dördüncü çeyrekte ülkemizin yaşadığı sıkıntılı günlerden tüm sektörler gibi asansör sektörü de etkilendiği için maalesef istediğimiz hedeflere ulaşamadık.2017 yılı hedeflerimizi belirlerken,2016 yılında yaşadığımız bu durumun düzeleceğini de göz önünde bulundurarak yapmış olduğumuz tahminlerimize ilk çeyrekte ulaştık hatta üstüne çıkmış bulunmaktayız. Bu da sevindirici…

Cersan Asansör yurtdışında başarılı projelere imza atıyor. Özellikle montaj ayağınızda yurtdışında gerçekleştirdiğiniz projelerinizden ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

Orta vadede hedeflerimizden öncelikli olanı ‘Endüstri 4.0’a geçiş sağlamaktır. Yurt dışı hedeflerimiz arasında Almanya‘da yerli asansör üretimimizin satışını gerçekleştireceğimiz bir oluşum içerisine girmek var. Bu hedefimizi orta vadede gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Ancak kısa vadede paket asansör satışlarımızın satış sonrası supervisor desteğiyle hız kazanacağı kanısındayız. CNR Avrasya Asansör Fuarı’nın da bu süreçleri olumlu destekleyeceğine inanıyoruz. Üzülerek yakından takip ettiğimiz Orta Doğu Ülkelerinde yaşanan savaş sonrası toparlanma sürecinde, Türkiye’nin de büyük rolünün olacağı kanısındayız. İnşaat sektörüne yön veren ülkeler arasındayız. Bu süreçte bu ülkelerdeki

geri yapılanmanın birçok Türk müteahhit tarafından yapılacağını ve yaşanacak sürecin Türk ekonomisine katkıda bulunacağını görmemek mümkün değil.

Firma olarak yeni yatırımlarınız var mı? Hedefleriniz doğrultusunda yatırımlarınızı ne şekilde planlıyorsunuz?

Uzun süredir yatırımlarıyla yatay büyüyen firmamız, 2017 yılında dikey bir büyüme gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Bu süreçlerde yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları sayesinde; bugün yurt dışında imza atabildiğimiz yüksek hızlardaki asansörler arasına, ülkemizde de bu hızlarda üretimi ve tasarımı bize ait asansörler katmak istemekteyiz.

Bünyenizde yer alan ürün grupları hakkında bilgi vererek, üretim ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?

Ürün markalarımızdan bahsedersek; “Cersan”; elektrikli ve hidrolik asansör tasarım, montajı, modernizasyonu, bakımı, servis hizmetleri, son kontrol ve test edilme işlemlerini ve danışmanlık hizmetlerini vermekte. “AS7lift”komple asansör sistemi çözümleri üzerine çalışıyor. Makine dairesiz (MRL), makine daireli (MR), hidrolik (HDR) ve monşarj asansör tasarımları ve üretimlerini yapmakta. “ARTI KASNAK” markamız ile palanga, saptırma ve hidrolik kasnak üretimi yaparak, asansör imalatçıları başta olmak üzere değerli meslektaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Malzeme bilimindeki gelişmeler doğrultusunda Captormal (Plastik) asansör kasnağı üretiminde Türkiye’de pazar lideri konumunda olan markamız, sektörümüze kattığı bu yeni ürün ile daha konforlu ve daha sessiz asansör imalatlarının yapılmasına vesile olmuştur. Firmamız üretimindeki Captormal ve GG 25 pik döküm kasnaklar, dünya standartlarında üretilmekte ve değerli meslektaşlarımızın kullanımına sunulmaktadır. Kısa zamanda meslektaşlarımız tarafından tercih edilen ürün olma gururu ile uzun yıllar meslektaşlarımıza hizmet etmeyi ve pazar lideri olmayı hedefliyoruz. “MOOP”; MooP asansör sistemleri, her türlü asansör motor satışı ve asansör kumanda panosu üretimi konularında hizmet vermektedir. MooP asansör sistemleri tarafından üretilen kumanda panosu, asansörde bulunan tüm ünitelerin emniyetli ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan bir üniteler bütünüdür. Tasarımı ve geliştirmesi MooP Asansör mühendisleri tarafından gerçekleştirilen asansör kumanda panosu, modüler yapısı ve tak-çalıştır tasarımı ile yüksek kalite ürün yelpazesinde yer almaktadır. Kolay ve hızlı kurulumu ile müşteri memnuniyeti hedeflenmiş ve aynı zamanda maliyet avantajı yaratılmasını sağlamıştır.

Ürün gruplarınız içerisinde satış ve pazarlama ağınız ne şekilde ilerliyor? Bu konudaki hedeflerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Yurt içi fuarları, iç pazar pazarlama ve satış faaliyetimizin en başında geliyor. Üretmekte olduğumuz ürünler ve yenliklerimiz ile alakalı dijital pazarlama ve yüz yüze müşteri ziyaretleri ile meslektaşlarımız ile sürekli iletişim halinde olarak taleplerine cevap vermekteyiz. Yurt dışı fuarlarına yapmış olduğumuz ziyaretler ile yenilikleri takip ederek bünyemize yeni ürünler katarak, müşteri portföyümüzü genişletmekteyiz. Firmamız ülkemizin hemen hemen her şehrine asansör malzemesi göndermekte ve gün geçtikçe daha fazla meslektaşı ile B2B faaliyetlerini kuvvetlendirmektedir.

Bunların yanında ihracat faaliyetlerinize de değinerek bu konudaki çalışmalarınızı ve hedeflerinizi bize anlatabilir misiniz?

Firmamız yirmiye yakın ülkeye asansör malzemesi ve komple asansör sistemleri ihracatı yapmaktadır. Yurt dışında ziyaretçi olarak katıldığımız fuarlarda ve yurtiçi fuarlarında portföyümüze dahil etmiş olduğumuz firmalar ile uzun soluklu anlaşmalar yaparak, ihracat oranımızı her geçen gün yükseltmekteyiz.

Eklemek istedikleriniz...?

Öncelikle ismi gibi vizyonu da açık olan bir medya grubunun, her daim yanımızda olduğunu bilmek bizler açısından çok sevindirici. Sektörümüzün gerek yurt içi gerekse yurt dışında tanıtımının sağlanmasında gösterdiğiniz desteklerden dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim. Sektörümüz için hepimizin ellerinin birleşmesi dileğiyle…

Asansör Vizyon Dergisi NİSAN 17